Elektroniczny katalog Tool Finder

Dzięki aplikacji Tool Finder mogą Państwo w łatwy i szybki sposób znaleźć odpowiednie narzędzia do Państwa przypadku. Ponadto za pomocą Tool Findera zarejestrowani użytkownicy mogą zamawiać narzędzia.


Numer pozycji:
Dodd-Frank Act Section
GTDE
REACH
REACH

REACH

Szanowny kliencie,

Jako wiodący producent narzędzi do gwintowania, sprawdzianów, systemów mocowania i narzędzi do frezowania, przez dłuższy czas w szczegółach pracowaliśmy nad wymogami, rejestracją oraz oceną związaną z udzieleniem zezwolenia w zakresie chemikaliów (REACH), które weszły w życie z dniem 1 czerwca 2007 roku.

Zgodnie z harmonogramem ustalonym przez REACH, zaplanowany koniec okresy przygotowawczego rejestracji przypada na 30 listopada 2008 roku. Harmonogram kolejnych rejestracji uzależniony jest wielkości produkcji oraz potencjału niebezpieczeństwa danej substancji.

Dla lepszej wymiany informacji, wewnątrz naszej firmy stworzyliśmy zespół, który intesywnie będzie zajmował się realizacją wymogów określonych przez REACH oraz będzie uczestniczył w sesjach informacyjnych właściwych stowarzyszeń zawodowych.

W rozumieniu rozporządzenia REACH firma EMUGE FRANKEN jest wyłącznie pośrednikiem. W tej roli, aby móc zaplanować nasze modus operandi polegamy głównie na deklaracjach naszych dostawców. Ważnym elementem tego planowania jest bliski kontakt z naszymi dostawcami, w celu ustalenia dostępności surowców zgodnych z przepisami REACH.

Do naszych produktów wykorzystujemy znane i dostępne na rynku substancje. Dlatego można przyjąć, że nasi dostawcy będą wstępnie rejestrować substancje dla naszego użytku, a następnie zarejestrują je. Trzeba jednak podkreśli, że lista kategorii zastosowań nie została jeszcze definitywnie przyjęta. Dyskusje na ten temat wciąż trwają. Chcielibyśmy podkreślić, że trzeba jeszcze ustalić niektórych importerów i producentów chemikaliów.

Jednak rozumiemy obawy naszych klientów, którzy chcą uzyskać potwierdzenie, że zapewnimy im ciągłą dostępność produktu. Z tego powodu jesteśmy w ciągłej ścisłej współpracy z naszymi dostawcami, gwarantując im dostępność naszych produktów w najlepszej jakości, do której są przyzwyczajeni.

EMUGE-FRANKEN wykonuje obowiązki określone przez REACH i związanych z tym przepisów oraz będąc w bliskim kontakcie z klientami i dostawcami przestrzega skutków REACH określonych na przemysł europejski.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji dotyczących REACH, prosimy o kontakt z:

Thomas Steger
Tel: +49 (0) 91 23 186-486
Fax: +49 (0) 91 23 186-256
e-mail:
[email protected]

Download:

 
Social Media
EF-Workshops 2016
informacje bieżące
Ausbildung & Karriere
Für den Ausbildungsbeginn September 2017 bitten wir um Bewerbung mit den entsprechenden Zeugnissen bis zum 30.09.2016

Die Ausbildungsplätze 2016 sind sowohl für den kaufmännischen Bereich als auch für den gewerblich-technischen Bereich besetzt.
ISO 9001:2008 Zertifikat